تبلیغات
هیئت رهروان شهداء باقرشهر - برهنه شدن یا نشدن در عزاداری؛ مساله این نیست!
هیئت رهروان شهداء باقرشهر
این عمار......
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


قالَ الرّضا علیه السّلام :یَا ابنَ شَبیبٍ! اِنْ کُنْتَ باکِیاً لِشَئٍ فَاْبکِ لِلْحُسَیْنِ بْنِ عَلىّ بْنِ اَبى طالبٍ علیهالسّلام فَاِنَّهُ ذُبِحَ کَما یُذْبَحُ الْکَبْشُ. امام رضا علیه السّلام به ریّان بن شبیب فرمود: اى پسر شبیب ! اگر بر چیزى گریه مى کنى ، بر حسین بن على بن ابى طالب علیهالسّلام گریه کن ، چرا که او را مانند گوسفند سر بریدند. بحارالانوار، ج 44، ص 286

مدیر وبلاگ : روابط عمومی هیئت
نظرسنجی
برنامه هیئت را در شب های احیاء چگونه ارزیابی می کنید؟(پنج شب مسجد قمربنی هاشم(ع))

به بهانه  ایام سوگواری سید و سالار شهیدان


چند سالی است که با نزدیک شدن به ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) شایعات و شائبه های در سطح جامعه با هر نیتی منتشر می شود. امسال هم در این چند صباح مانده به عزای سالار شهیدان بحث برهنه شدن یا نشدن در مجالس عزاداری مطرح شده است

• حسینیه سایبری پایـگاه جوان انقلابی ؛

دیدگاه مخاطبین | حجت الاسلام مجتبی دهقانی :

ـ

 بعد از عاشورای سال ۶۱ هجری قمری و جاری شدن خون خدا و اهل بیت(ع) مطهرش، این خون جاری شده مسبب و جریان ساز خط فکری و مکتبی اسلام ناب شد، مکتبی که تمام حرفش سه کلمه بود “هیات من الذله”.

 
به شهادت تاریخ و مورخان و صاحبان و نویسندگان مقاتل حضرت سید الشهدا(ع) تمام حرف ثلاله زهرای مرضیه(س) از بدو حرکت و خروج از مدینه تا آخرین لحظه عمر مبارک و شریفشان حتی زمانی که تمام ظلم و تاریکی و کفر پا بر سینه مبارکش نهاده بود، این بود: هیهات که فرزند زهرا و علی که تن بر ذلت ظالم نهد.
ـ
 
این تفکر شاه بیت نهضت حسینی از سال ۶۱ هجری قمری تا زمان حال و معاصر است؛ اگر کمی در تاریخ معاصر کشورهای مسلمان مخصوصا کشور عزیزمان ایران توجه کنید خط فکری حضرت سیدالشهدا(ع) به خوبی نمایان خواهد بود.
 
قطعا آزادگان تمام عالم در هر مذهب و آیینی که هستند با تاسی به این خط فکری توانستند بر ظالمان عصر خود فائق آیند و نمونه و الگوی ثابت شده آن پیروزی انقلاب اسلامی بر رژیم ستم شاهی و رژیم بعثی صدام است.
 
ـ
مردم ایران زمین با تبعیت از امام خمینی(ره) این آزادمرد تاریخ معاصر توانستند با پیروی ازخط فکری مکتب حسینی(ع) رژیم طاغوت را سرنگون نمایند و با تاسی از مولای خود هیچگاه تن به ذلت نداده و از سرزمین و دین خود در برابر یزیدیان زمان حراست و پاسداری نمودند.
 
این تفکر و مکتب حسینی(ع) محصور در ایران نمانده است و امروزه بحمدالله بعد از ۱۳۷۴ سال از واقعه عاشورا در اقصی نقاط عالم ظهور دارد. مردم مسلمان و شیعه یمن با تاسی برهمین خط فکری توانستند بر حاکم ظالم غلبه کنند و برای اولین بار در سرزمین یمن به صورت علنی و رسمی جشن عید غدیر و ولایت را برگزار نمایند.
 
مردم کشورهای بحرین، عربستان، کویت و… با برافراشتن پرچم حضرت سیدالشهدا(ع) همچنان در همین خط فکری در حرکت هستند و ان شاءالله به زودی زود بر ظالمان زمان خود فائق می آیند.
 
قطعا تنها عاملی که امروز حزب الله لبنان را در برابر تمامی کفر یعنی رژیم صهیونیستی و تمامی ظلم و پلیدی یعنی تروریست های تکفیری پابرجا نگهداشته، تاسی به خط فکری و مکتبی حضرت سیدالشهدا(ع) است.
ـ
 
سرزمین سوریه و عراق با وجود مذاهب و فرق گوناگون با تاسی و پیروی از همین خط فکری حضرت سیدالشهدا(ع) بیش از ۳ سال در برابر تمامی کفر، تکفیر، وهابیت، استکبار و کشورهای مرتجع عربی ایستاده اند. امروزه مردم سرزمین سوریه و عراق به حقه دریافته اند که تنها راه سعادت و عزت، ایستادگی در برابر ظالم است.
 
در کشور عزیزمان ایران، در جریان حوادث سال های ۷۸ و ۸۸ این سینه زنان و عزاداران حضرت سیدالشهدا(ع) بودند که در آن زمان در اثنای عزاداری و سینه زنی تا احساس خطر کردند هیات را رها کرده و با حضور خود در عرصه، طومار فتنه گران را درهم پیچیدند. در آن زمانی که در میان غبار فتنه به فرموده امام خامنه ای بعضی از خواص مردود شدند، این عزاداران، سینه زنان، مداحان، روضه خونان انقلابی حضرت سیدالشهدا(ع) بودند که از این آزمایش سربلند بیرون آمدند.
ـ
 
امروز نه تنها در کشور عزیزمان بلکه از نیویورک تا واشنگتن گرفته تا لندن و توکیو، از استرالیا تا قلب اروپا و آفریقا، آزادگان جهان همه و همه در قالب دسته جات عزاداری و سینه زنی حضرت سیدالشهدا(ع) ندای هیهات من الذله را سرمی دهند.
 
قطعا و بدون تعارف هیات های عزاداری و مذهبی امروزه جایگاه و منادی ندای به حقه حضرت سیدالشهدا(ع) هستند. امروزه این مجالس و هیات های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) هستند که خط فکری و مکتبی حضرت که همان ایستادگی و مقابله با ظالمان و یزیدیان زمان است، را دنبال می کنند.
ـ
 
از بدو انقلاب اسلامی ایران و از آغاز مبارزه امام(ره) این هیات های عزاداری و مذهبی بودند که با تبعیت از حضرت امام(ره) و با با راه انداختن مراسمات عزاداری و برگزاری مجالس روضه خوانی سهم مهمی در به ثمررساندن این حرکت عظیم داشتند.
 
دشمنان اسلام و مخصوصا شیعیان به خوبی دریافته اند که یکی از بال های پرواز سعادتمندی جوامع اسلامی همین تاسی به خط فکری و مکتبی امام حسین(ع) است؛ از این رو به خوبی فهمیده اند اگر می خواهند که بر سرزمین ها و ثروت های آنها تسلط داشته باشند، باید این بال ها را ساقط نمایند یعنی ریشه تفکر و جریان مبارزه با ظالم را در آنها بخشکانند و آنها را به مسلمانان بی خطر همانند آل سعود تبدیل نمایند.
ـ
 
آنها به نهایت قدرت و جذبه تفکر حضرت سیدالشهدا(ع) پی برده اند به طوری که فوکویاما، متفکر آمریکایی ژاپنی الاصل، می گوید: «شیعه پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیر‌های ماست. پرنده‌ای که دو بال دارد، یک بال سبز و یک بال سرخ، بال سبز این پرنده مهدویت و عدالت‌خواهی و بال سرخ او، شهادت‌طلبی است که ریشه در کربلا دارد. این دو بال شیعه را فنا ناپذیر کرده است. اما این پرنده زرهی به نام ولایت پذیری به تن دارد که با آن زره قدرتش دوچندان می‌شود. در میان مذاهب اسلامی، شیعه تنها مذهبی است که به ولایت فقهی نظر دارد. یعنی فقیه می تواند ولایت داشته باشد، این نگاه، برتر از نظریه نخبگان افلاطون است. در صورت تضعیف ولایت فقیه، رفاه طلبی جای شهادت طلبی را می گیرد و پس از آن اندیشه عدالت خواهی و انتظار نیز از جامعه رخت برمی بندد. باید تبلیغات گسترده‌ای را بر ضدمراجع و رهبران دینی شیعه صورت دهیم تا آنها مقبولیت خود را در میان مردم از دست بدهند. چاره ای نداریم جز اینکه روی فرهنگ عاشورا و شهادت‌طلبی هم کار کنیم، باید با حمایت‌های مالی از برخی سخنرانان و مداحان و برگزارکنندگان اصلی این‌گونه مراسم، عقاید و بنیان‌های شیعه و فرهنگ شهادت‌طلبی را متزلزل کرده و مسایل انحرافی به وجود آوریم، به گونه‌ای که شیعه یک جاهل خرافاتی در نظر آید. باید مطالب فراوانی که بر ضدمراجع شیعه جمع‌آوری شده را به وسیله‌ مداحان و نویسندگان منفعت طلب انتشار دهیم. ما باید تا سال ۱۳۸۹ مرجعیت را که سد راه اصلی اهداف ما هستند، تضعیف و آنان را به دست خود شیعیان و دیگر مذاهب اسلامی بی تاثیر کرده و در نهایت تیر خلاص را به این فرهنگ و مذهب بزنیم.»
 
دشمنان اسلام و جریان خط فکری حضرت سیدالشهدا(ع) عزم خود را جزم کرده اند تا این جریان را به انحراف و تفرقه بکشانند. البته زمانی این انحراف توسط روحانی نمای جاهل و خودفروخته انجام می گیرد و گاهی از جهالت مداحی در گفتار و اشعارش سوءاستفاده می کنند.
ـ
 
همگان بدانند مهم حفظ و پاسداری از میراث گرانبهای حضرت سیدالشهدا(ع) است؛ این میراث همان تفکر و مکتب حسینی(ع) است که تا به امروز توانسته در برابر تمامی کفر و استکبار مقابله نماید. این جریان امروز توانسته با هدایت مردمان سرزمین های اسلامی آنها را در برابر تمامی ظالمان و قدرتهای بزرگ فاسد مقاوم و ایستاده قرار دهد. از آنجا که امروزه هیات های عزاداری و مجالس روضه خوانی سیدالشهدا(ع) تکیه گاه و حبل المتین برای تمام آزادگان سرتاسر عالم محسوب می گردند، همگان باید مراقب باشند که خدای نکرده در دام تفرقه میان عزاداران و رهروان امام حسین(ع) گرفتار نشوند.
 
اصل عزاداری برای حضرت سید الشهدا(ع) برافراشتن پرچم عزت و ایستادگی در برابر طاغوتها و یزیدیان زمان است و فرع آن مربوط به نوع و محتوای عزاداری است که فرع آن با تبعیت از احکام مراجع تقلید قابل حل و فصل هست.
ـ
 
چند سالی است که با نزدیک شدن به ایام عزادازی حضرت سیدالشهدا(ع) شایعات و شائبه هایی در سطح جامعه با هر نیتی منتشر می شود. امسال هم در این چند صباح مانده به عزای سالار شهیدان بحث برهنه شدن یا نشدن در مجالس عزاداری مطرح شده است. فارغ از نظرات مراجع برگوار این نکته حتمی است که مطرح کردن این مطالب هیچ عوایدی ندارد جز اینکه اصل و هدف عزاداری سید الشهدا(ع) به حاشیه رانده شود همان هدفی که دشمنان از آن هراس دارند. 
 
در آخر همه عزیزان را به فرمایش حضرت امام روح الله(ره) دعوت می نمایم: بدانید این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
روزشمار محرم عاشورا
زیارت عاشورا